Rolety materiałowe są najbardziej popularnym systemem osłony okiennej.

Stanowią funkcjonalną i estetyczną ozdobę,  dzięki czemu doskonale pasują do kazdego pomieszczenia.

Zastosowanie w nich mechanizmy zwijające pozwalają na płynną, odbywającą się w bardzo łatwy sposób regulację.

Kolekcja tkanin charakteryzuje się wyjątkowo bogatą gamą kolorów i wzorów, od transparentnych  poprzez pół-przepuszczające światło do całkowicie zaciemniających, a wszystkie dostępne są wśród tkanin gładkich i deseniowych.

Firma AWROLETY posiada w ofercie wiele typów rolet, od wolnowiszących po wiele typów rolet w kasetach z prowadnicami.

Model 7
Roleta bez kasety do wszystkich okien dachowych renomowanych producentów. Wyposazona jest w haczyki, które umożliwiają zatrzymanie się rolety w trzech pozycjach. Akcesoria rolety dostepnę są w kolorze szarym

Model 9
Roleta wolnowisząca z ozdobną kasetą maskującą wałek zwijający. Montowana jest do ściany, lub do sufitu za pomocą klipów. Kaseta jest dostepna w kolorach : białym i srebrnym mat.

Model MINI
Roleta wolnowisząca bez kasety przeznaczona do montażu bezpośredniego na skrzydło okienne. Może być montowana za pomocą wkrętów, taśmy dwustronnie klejącej, lub za pomocą specjalnie wyprofilowanych plastykowych wieszaków dołączonych wraz z roletą. Może ona zostać dodatkowo wyposażona w żyłki prowadzące, które powodują że tkanina prowadzona jest wzdłuż linii okna. Może zostać wyposażona również w magnesy, które podtrzymują ją w pozycji opuszczonej. Mechanizmy dostępne w kolorach;białym i brązowym.
Model STANDARD
Roleta wolno wisząca przeznaczona do montażu do ściany nad wnęką okienną. Najczęściej montowana jest do nadproża i zachodzi za wnękę okienną około 5 cm z każdej strony. Roleta ta może być wyposażona w uchwyty do montażu na okna PCV, które umozliwiają bezinwazyjny montaż bezpośrednio do ramy okiennej. Mechanizmy dostepne są w kolorze białym, brązowym lub za dopłatą w srebrnym i mosiężnym.